Milczenie jest złotem. Dobrze jest czasem pomilczeć, zwłaszcza z ukochaną osobą. „Każdy ma swoje kino” opowiada o tym, jak czasem ciężko jest się odezwać. Na szczęście istnieje jeszcze więcej sposobów szukania bliskości...

W mroku sali kinowej czujemy się oderwani od świata rzeczywistego. Wszystko przeżywamy mocniej, odsłaniamy przed sobą naszą prawdziwą wrażliwość. Te warunki sprzyjają kontaktom międzyludzkim, lecz nie w ich tradycyjnej postaci: tworzą się nowe więzi, bezsłowne porozumienia współudziału w pewnym wydarzeniu i dzielenia pewnych emocji.

Trzeba jednak uważać, bo po wyjściu z kina czar pryska. Czy można przenieść to przeżycie również na świat poza salą kinową? 

Czołówka

O filmie

”Każdy ma swoje kino” to tytuł filmu zrealizowanego z okazji 60. urodzin Festiwalu Filmowego w Cannes. 35 twórców przygotowało krótkie formy filmowe dotyczące jakże bliskiego im tematu kina. Powstały dzieła zabawne, wzruszające, mądre, a zawsze ciekawe i pouczające. Nasza produkcja rozwija formułę filmu wyprodukowanego przez festiwal: to kolejny głos w tym temacie.

INSPIRACJA